Jabłka w chłodni na przechowanie

Chłodnie pękają w szwach, kiedy kończy się sezon z jabłkami. Przechowywanie jabłek to często jedyny sposób żeby na nich zarobić. Obecnie ceny jabłek w skupach są śmiesznie niskie, ale z biegiem tygodni to się zmieni i wtedy będzie można na tym naprawdę bardzo dobrze zarobić.

Kluczem do sukcesu będzie tutaj przechowywanie jabłek w taki sposób żeby po otwarciu komory chłodniczej było ich jak najwięcej zdatnych do sprzedaży. Jeśli komuś się wydaje, że tylko niska temperatura zdziała tutaj cuda to się na tym nie zna. Do tego trzeba dodać również specjalną substancje chemiczną. Na szczęście nie jest to nic szkodliwe dla naszego zdrowia, bo zadanie takiego środka jest zwalczanie etylenu, który w takiej komorze zacznie się wytwarzać.

Dlaczego etylen szkodzi?

Jeśli etylen zacznie się wytwarzać to w tym momencie następuje proces gnicia jabłek. Proces, jeśli nie będzie zastosowany to może doprowadzić do tego, że po otwarciu komory wszystko będzie do wyrzucenia. Tak się dzieje bardzo często, jeśli ktoś nie ma doświadczenia w przechowywaniu jabłek i myśli, że niska temperatura może załatwić wszystko. Jeśli chcemy mieć pewność, że jabłka będą świeże po tym jak komora zostanie otwarta to pomoże nam w tym FruitSmart. Jest to specjalny środek, który wpuszczamy przed zamknięciem komory.

Najlepiej byłoby się skupić na jednej odmianę jabłek i maksymalnie w tydzień je zebrać i zamknąć komorę. Z aplikacją tego środka poradzimy sobie bez żadnych problemów, bo jest dołączona do niego instrukcja. Dawniej potrzebny był do tego specjalista, dlatego nasz rodzimy producent postanowił to zmienić i wprowadził na rynek coś, co jest proste w aplikacji i nawet ktoś bez doświadczenia może sobie z tym poradzić. Bardzo dużo ciekawych informacji o przechowywaniu jabłek i o samym środkuj chemicznym można znaleźć na stronie przechowywanie jabłek w chłodni. Technologie cały czas się zmieniają, dlatego nie ma się, co dziwić, że nawet przechowywanie jabłek się zmienia. Można korzystać z metody, która jest o wiele bardziej skuteczna i pomocna niż wcześniej.