Skrzydła nurkowe

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów skrzydeł do nurkowania. W sprzedaży są te przeznaczone dla kobiet jak i dla mężczyzn. Mają bardzo niską wagę, co ma przecież bardzo duże znaczenie pod wodę. Niektóre modele nie ważą więcej niż trzy kilogramy bez balastu.

W zależności od tego, jaki model zostanie przez nas wybrany taki otrzymamy zestaw. Zanim cokolwiek kupimy trzeba będzie sprawdzać, z jakiego materiału wykonane są skrzydła. Inny materiał stosuje się do wewnątrz, a inny na zewnątrz. Na pewno musi być to coś lekkiego i trwałego, dlatego zewnętrzny materiał to najczęściej Cordura 1000, a wewnętrzny nylon 210. To jednak nie wszystko, bo w zestawie znajdziemy również inflator wraz z wężem LP, do utrzymywania prawidłowej pozycji butli potrzebny jest specjalny adapter i tutaj również go mamy w zestawię. Butla żeby się dobrze trzymała musi być zapięta dwoma pasami. Płyta, która znajduje się w skrzydłach wykonana jest z aluminium. To oznacza, że będzie o wiele bardziej trwała, ale i nie będzie zbyt dużo ważyła, a przecież ma to dla nas znaczenie. Trzeba dokładnie sprawdzać wszystkie parametry wybieranego sprzętu.

W skrzydłach muszą znajdować się również kieszenie balastowe w zależności od modelu mogą być z tyłu. Jeśli rekreacyjnie nurkujemy to nie wydamy na taki sprzęt zbyt wiele pieniędzy. Dla profesjonalistów wszystko kosztuje bardzo dużo pieniędzy, ale na początek nie ma, co z tym przesadzać. Jeśli spodoba nam się nurkowanie to nie pozostaje nam nic innego jak szybko wybrać coś dla siebie ze sklepu internetowego. Dzisiaj wszystko, co jest nam potrzebne można kupować w takich sklepach. Są bardzo dobrze przygotowane, a oferowany przez nich sprzęt jest bardzo dobrze opisany. Na pewno uzyskamy potrzebne informacje na temat tego, co wybrać. To nam się przydaje tym bardziej, jeśli dopiero pierwsze kroki stawiamy w podwodnym świecie.

Jeśli potrzebne nam są najlepsze i najtańsze skrzydła do nurkowania to znajdziemy je na stronie http://www.bestdivers.pl/sklep/skrzydla/