Co warto zobaczyć we Lwowie?

Lwów to coraz popularniejszy cel wakacyjnych wyjazdów. Nic dziwnego – miasto jest piękne i ma naprawdę dużo do zaoferowania turystom. Znajduje się tam blisko połowa wszystkich najważniejszych ukraińskich zabytków. Co warto zobaczyć, kiedy tam będziemy?

RYNEK

Lwowski rynek zachwyca przede wszystkim pięknymi kamienicami. Są wykonane w różnych stylach architektonicznych, co czyni całość jeszcze ciekawszą. Szczególnie malowniczo prezentuje się renesansowa kamienica Bandinellich. Wieczorem warto skorzystać z oferty jednej z wielu urokliwych restauracji i knajpek znajdujących się na Rynku.

RATUSZ

Będąc na Rynku, nie sposób pominąć znajdującego się w jego centrum Ratusza. Wspinając się na jego 60-metrową wieżę, możemy podziwiać przepiękną panoramę Lwowa.

KATEDRA

Katedra Lwowska uznawana jest za najpiękniejszy kościół w całym mieście. Budowano ją ponad 100 lat. Na zwiedzanie katedry powinniśmy zarezerwować co najmniej kilka godzin. Inaczej nie będziemy w stanie obejrzeć wszystkich pięknych kaplic i architektonicznych detali.

OPERA LWOWSKA

Jeśli spędzamy we Lwowie nieco więcej czasu, warto pomyśleć o odwiedzeniu tamtejszej Opery. Sam budynek to perła architektury, dobrze jest więc zobaczyć go przynajmniej z zewnątrz. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na obejrzenie spektaklu aktualnie wystawianego na deskach opery, powinniśmy skorzystać z tej okazji.

Planując swój pobyt we Lwowie, na pewno warto uwzględnić wszystkie te miejsca. Trzeba jednak mieć na uwadze, że samodzielne zorganizowanie wycieczki wymaga sporo czasu i wysiłku. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z oferty zorganizowanych wyjazdów. Biura podróży proponują nam na przykład wycieczki do Lwowa z Rzeszowa i innych dużych polskich miast. Warto przyjrzeć się im bliżej, bo oferty biur potrafią być naprawdę interesujące, a niejednokrotnie również tańsze od wyjazdów organizowanych na własną rękę.