Zasady udzielania kredytów hipotecznych

Decydując się na kredyt hipoteczny z pewnością należy brać pod uwagę wiele rożnych czynników. Stopa procentowa ma duży wpływ na stopę procentową.

Jest to stopa procentowa, według której banki komercyjne mogą pożyczać pieniądze od banku centralnego, i zwykle jest to minimalna stopa procentowa, która jest przekazywana klientom. Kapitał własny ma duży wpływ na finansowanie, ponieważ im wyższy kapitał, tym korzystniejsze są warunki kredytu. Zalecany jest współczynnik kapitału własnego wynosi 20%. Jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia przy rosnących cenach nieruchomości. Jednak niektóre instytucje finansowe mogą udzielać kredytu hipotecznego przy wkładzie własnym wynoszącym przykładowo 10%. Jednak pozostałe warunki mogą być tutaj mniej korzystne. Zazwyczaj inne koszty kredytu wzrosną. Banki zwracają uwagę na wiele czynników udzielając kredytów hipotecznych.

Ważne będą oczywiście zarobki, czy też branża w jakiej pracujemy. Pewne, dobrze płatne miejsce pracy będzie z pewnością dużym plusem.

Najczęściej o kredyty hipoteczne ubiegamy się wraz z małżonkiem, w tym przypadku możliwości finansowe obojga będą brane pod uwagę. Istotna będzie także nasza historia kredytowa. Jeżeli kiedyś braliśmy kredyt, który spłacany był bez opóźnień, z pewnością zadziała to na naszą korzyść. Bank może zażądać przedstawienia różnego rodzaju zaświadczeń, przykładowo o zarobkach, ale w zależności od banku wymagane mogą być także inne dokumenty.

Warto przygotować je wcześniej, aby nie czekać na dokumentu z urzędu, kiedy chcemy składać wniosek.

Dużą pomocą może okazać się doradca finansowy, który pomoże nam w załatwieniu wszystkich formalności. Może przedstawić on nam pełną listę wymaganych dokumentów.

Osoba dobrze znająca bieżącą sytuację w branży finansowej z pewnością będzie wiedziała do których banków złożyć wnioski o przyznanie kredytu. Warto bowiem wiedzieć, iż warto o kredyt ubiegać się w kilku miejscach, można wówczas porównać oferty poszczególnych placówek i wybrać najkorzystniejszą dla nas. Z pewnością w wielu miejscach możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny Kraków jest miastem na terenie którego działa wiele banków i instytucji finansowych, które mogą udzielić nam kredytu hipotecznego, warto wybrać ofertę najkorzystniejszą.