Zwalczamy choroby w truskawkach

Jeśli chcemy mieć truskawki to trzeba będzie robić im oprysk. Niestety dzisiaj bez pryskania nic nie chce urosnąć.

Możemy nie popierać chemii, ale jeśli kolejny rok nie będziemy mieć zbiorów truskawek to szybko się przekonamy, że to jest jedyne rozwiązanie. nawet, jeśli mamy truskawki dla siebie to trzeba je opryskiwać. Tak to wygląda, że choroby i insekty cały czas atakują truskawki. To, dlatego trzeba wiedzieć, jakie fungicydy zastosować żeby te choroby nie były dla nas groźne. Jeśli chodzi o choroby, które atakują truskawki to jest to szara pleśń. Brak reakcji oznacza, że stracimy truskawki i trzeba będzie czekać do przyszłego roku.

Taki dobrze dobrany fungicyd można będzie stosować od fraz kwitnienia, aż do momentu dojrzałości owoców. To naprawdę działa bardzo skutecznie i wiele osób się na taki środek zdecydowało. Musimy tylko wybierać profesjonalne fungicydy, których skład został opracowany przez specjalistów. W ten sposób to naprawdę będzie działać skutecznie na choroby, ale jednocześnie nie będzie szkodziło truskawom. To ma bardzo duże znaczenie, bo zastosowanie środka od nieznanego producenta albo o dawce, która nie jest zalecana jest bardzo ryzykowna. Zniszczyć truskawki można bardzo szybko, bo to są delikatne rośliny.

Stosowanie środka chemicznego

Trzeba wybrać jeden z dostępnych w sprzedaży środków chemicznych. Idealnie do tego nadaje się Porter 250 EC. Taki środek stosujemy w małych dawkach. Wystarczy 1,66 litra na hektar, a do tego od pięciuset do siedmiuset pięćdziesięciu litrów wody. Mieszkamy i można to wszystko opryskać albo przy użyciu samobieżnego albo ciągnikowego opryskiwacza. Wtedy będzie to działać bardzo dobrze i będą z tego same pozytywne efekty. naszym zadaniem jest zwalczanie chorób w truskawkach i musimy je wykonać tak dobrze jak to możliwe. Stosujemy się do zaleceń producenta i wtedy nic złego z truskawkami się nie stanie. Mamy też pewność, że choroby znikną, a truskawki będą rosły duże i smaczne. Każdy z nas będzie wtedy z nich bardzo zadowolony.